Miłość po grecku

Seks analny, zwany miłością grecką, to aktywność seksualna, która wciąż budzi wiele kontrowersji. Kojarzony głownie z homoseksualistami, dla wielu osób jest po prostu niemoralny. Dlatego uprawianie go powinno wiązać się z obustronną świadomą decyzją. W ten sposób para przełamie barierę psychiczną, jednocześnie odkrywając nowe doznania, które dodadzą pikanterii w związku. Jak uprawiać seks analny? Przedstawiamy praktyczne porady dla każdego.

Seks analny – na czym polega?

Seks analny jest formą aktywności seksualnej, polegającą na stymulowaniu odbytu partnerki poprzez wprowadzenie do niego członka. Aby go urozmaicić, partner może również wprowadzać palce, pieścić odbyt językiem lub używać erotycznych gadżetów, które są przeznaczone do tej sfery erogennej np. popularne kulki analne lub wibratory.

W trakcie seksu analnego, odczuwane są różne doznania. Wielu osobom taki rodzaj pieszczot sprawia ogromną przyjemność i pozwala na dodatkowe uniesienie. Niestety jest też grupa osób, które odczuwają ból podczas stosunku analnego. Po pierwsze, odbyt nie jest przystosowany do stosunku płciowego. Zawiera mniej śluzu niż pochwa, który ułatwia wejście członka. Po drugie, wiele par nie przygotowuje się odpowiednio do seksu analnego i stosuje nieprawidłową technikę.

Na pierwszym miejscu komunikacja

Kluczową kwestią jest świadoma decyzja partnerów. Każda forma aktywności seksualnej musi być dobrowolna i każdy z partnerów musi wyrazić chęć do igraszek. Dzięki temu można czerpać maksymalną przyjemność ze współżycia. Jeżeli jedna ze stron wciąż się zastanawia i ma obawy, absolutnie nie wolno naciskać ani wywierać na nią żadnego wpływu.

W wolnej chwili usiądźcie i porozmawiajcie na spokojnie o powodach. Może okazać się, że jedyna obawa to powielane mity, które można wyjaśnić lub brak wiedzy o tym, jak zacząć. Dopiero po rozmowie wspólnie zadecydujcie, czy chcecie spróbować.

Odpowiednia higiena to podstawa

Przed seksem analnym wcale nie trzeba wykonywać lewatywy. Oczywiście można, jeżeli zależy Wam na komforcie psychicznym. Lewatywę można wykonać w domu, a sprzęt dostaniecie w każdej aptece. jednak nie jest to konieczne. Niektóre osoby stosują nawet diety, które ograniczają ilość kału.  Należy stosować się również do zasady, że najpierw jest seks oralny lub waginalny, a na końcu analny. Odbyt to miejsce, w którym bytują bakterie. Jeśli zdecydujecie się najpierw na pieszczoty analne, koniecznie trzeba umyć penisa albo zmienić  prezerwatywę. W ten sposób unikniecie infekcji.

Nie zapomnij o nawilżeniu

Najczęściej powielanym mitem jest to, że seks analny boli. Wcale nie musi tak być. Jeżeli podczas stosunku występuje ból, to znaczy, że zastosowaliście złą technikę i nie jesteście dobrze przygotowani. Przyczyną dolegliwości jest bowiem brak odpowiedniego nawilżenia. Trzeba pamiętać, że odbyt nie wydziela tyle śluzu co pochwa. W efekcie członek wchodzi o wiele trudniej.

Aby to ułatwić, warto zastosować lubrykanty. Nawilżający żel intymny uchroni przed podrażnieniami i bólem, a dodatkowo wzmocni doznania seksualne. Przy gadżetach postawcie na lubrykanty na bazie wody. Jeśli nie macie zamiaru ich używać, wybierzcie te na bazie silikonu. Zapewniają większe nawilżenie.

Dodatkowo możecie użyć specjalnych sprejów, które rozluźniają i zwiększają elastyczność błony śluzowej odbytu. Pamiętajcie, że nie wolno używać oliwy, olejów ani masek! W ten sposób możecie doprowadzić do zakażenia.

Zanim przejdziecie do punktu kulminacyjnego, niech mężczyzna zacznie grę wstępną od subtelnych pieszczot językiem. W ten sposób pobudzi Wasze zmysły oraz nawilży okolice odbytu. W kolejnej fazie warto użyć gadżetów erotycznych np. kulek analnych lub  rozpocząć penetrację palcem.

Seks analny a bezpieczeństwo

Decydując się na seks analny, musicie pamiętać o bezpieczeństwie. Koniecznie stosujcie prezerwatywy, zwłaszcza jeśli nie macie stałego partnera. Nie tylko ochronią przed ciążą, ale także przed wirusem HIV i chorobami wenerycznymi. Bezpieczny seks, który można uprawiać bez prezerwatyw, jest tylko wtedy, gdy partnerzy są zdrowi i mają tego świadomość. Jeśli nie jesteście pewni, zawsze sięgajcie po ten środek antykoncepcyjny.

2021_09_Redakcja_erotivo_v1

sprawdź

Hueman - Space Force Vibrating Butt

szczegóły

Hueman - Outer Space Vibrating Anal Plug

szczegóły

pjur Med Clean Spray 100ml New Formula

szczegóły

Bielizna-Pearlove pas do pończoch czarny

szczegóły

Wiązania-FF HEAVY-DUTY HOGTIE KIT

szczegóły

Manix SKYN ORIGINAL 10pcs

szczegóły

zobacz więcej wpisów

SKLEP DLA OSÓB PEŁNOLETNICH

Czy masz ukończone 18 lat?