Grochowica – wyjątkowa okowita z grochu

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że okowita to nasz trunek narodowy. Nic dziwnego, że cieszy nas to, że alkohol wywodzi się z Polski. Jedna z cenionych okowit to Grochowica, przygotowywana znajwyższej jakości grochu w Gorzelni Stare Strącze.

Grochowica – wyjątkowa okowita z grochu

Grochowica to okowita z grochu, która powstaje w gorzelni rolniczej Stare Strącze, w miejscowości leżącej u zbiegu trzech województw: dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Do produkcji trunku używa się specjalnej odmiany grochu z lokalnych upraw.

W efekcie jednokrotnej destylacji na dnie możesz występować naturalny, delikatny oraz mało widoczny osad. Warto dodać, że cały proces odbywa się w tradycyjny sposób, od ręcznej separacji grochu, po jednokrotną destylację.

Z kolei zautomatyzowany proces produkcji ma miejsce w Polaninie, a dokładnie w zakładzie z 30-letnim doświadczeniem w dziedzinie produkcji alkoholu, spełniającym wymagania BRC Global Standard for Food Safety w zakresie produkcji i rozlewu napojów alkoholowych.

To właśnie tam jest finalne zestawianie i butelkowanie okowity. Grochowica przygotowywana jest w małych partiach. Co ciekawe, moc okowity 53,9% to wcale nie przypadek! Liczba ta jest hołdem dla wybitnego rosyjskiego uczonego, Dymitrija Mendelejewa.

W swojej pracy „O połączeniu spirytusu z wodą” z 1865 r., uczony ustalił, że największa kontrakcja objętości występuje wtedy, gdy etanol z wodą jest zmieszany w stosunku molowym 1:3, co odpowiada 46,1% wag. etanolu, czyli 53,9% obj.

Na tle pozostałych trunków wyróżnia się niepowtarzalnym smakiem oraz zapachem. Alkohol jest niebywale aromatyczny. Ze względu na cenę surowca oraz jego zużycie w procesie produkcji, okowita kosztuje około 120-140 zł.

Grochowica – idealny pomysł na prezent

Wbrew pozorom wybranie okowity na prezent to nie lada wyzwanie. Co prawda, wybór jest tak wielki, że półki uginają się od mnogości tego trunku. Jednak to nie oznacza, ze jest on łatwy. Przede wszystkim wiele osób nie wie, czym kierować się przy wyborze flaszki.

Czy wziąć pod uwagę własne upodobania? A może kierować się ceną? A gdyby tak postawić na to, co nowe oraz nieznane? Dobrze byłoby, aby wybrana okowita cechowała się wysoką jakością. Zrezygnuj z tych, które możesz kupić w każdym sklepie za niewielkie pieniądze na rzecz wyjątkowych trunków, takich jak Grochowica.

To doskonały podarunek dla mężczyzny z klasą oraz charakterem. To idealny kompan męskich spotkań, takich jak wieczór kawalerski, urodziny lub weekend w męskim gronie. Idealnie pasuje do polskich potraw, podkreślając smak pierogów z mięsem, bigosu, a także mięsa: golonki, dziczyzny oraz gęsi.

Grochowica – najlepsze przepisy

Grochowicę można pić z kieliszka, w szklance z lodem, ale również stosować jako bazę do stworzenia wielu ciekawych drinków. Wybór jest ogromny, ponieważ okowitę można mieszać z napojami gazowanymi, a także sokami, tworząc mnóstwo smakowych wariantów.

Napoje alkoholowe warto podać podczas spotkania w domu czy na grillu. Jak je zrobić? Oto 3 szybkie przepisy na pyszne drinki:

1. Drink z Blue Curacao

Szukasz szybkiego pomysłu na smaczny i dobre wyglądający napój alkoholowy? Postaw na drink z okowity i blue curacao.

Potrzebujesz:
• 50 ml okowity Grochowica,
• 40 ml likieru Blue Curacao,
• Sprite lub lemoniadę do wypełnienia reszty szklanki,
• kilka kropel soku z cytryny,
• 5 kostek lodu.

Przygotowanie:

• Do szklanki wrzuć kostki lodu.
• Wlej okowitę, Blue Curacao oraz sok z cytryny.
• Dolej sprite lub lemoniadę, aby zapełnić szklankę.
• Ozdób całość np. plasterkiem cytryny.

2. White Russian

Biały Rosjanin to idealna propozycja dla mężczyzn. Doskonale sprawdzi się podczas męskiego wieczoru. Podaje się go w niskich szklankach, takich, jak do whisky.

Składniki:

• 60 ml okowity Grochowica,
• 30 ml likieru kawowego,
• 30 ml śmietanki (30% lub 36%).
• Kilka kostek lodu.

Wykonanie:

• Do szklanki wrzuć kostki lodu i okowitę,
• Dodaj likier kawowy,
• Dodaj śmietankę,
• Wszystko wymieszaj łyżeczką.

Pamiętaj tylko, że okowity nie powinno się mrozić, ponieważ w ten sposób utraci wszystkie walory aromatyczne i smakowe.

2021_09_Redakcja_erotivo_v1

sprawdź

Gra erotyczna - Chilli

szczegóły

Zmysłowy zapach dla kobiet BT PHERO SCENT 50ml

szczegóły

Obsessive B126 body S/M/L

szczegóły

Kiiroo Onyx+ Jessica Drake

szczegóły

zobacz więcej wpisów

SKLEP DLA OSÓB PEŁNOLETNICH

Czy masz ukończone 18 lat?